top of page

ГОСПОДАРІ ЖИТТЯ



В Котовську склалася так, що податок на землю значно вищий і «не підйомний» для власників великих ділянок. Але, таке рішення було затверджено Котовськими депутатами, і повинно виконуватися усіма, без виключення. Виконком і фіскальна служба, покликані це контролювати.

Положення про податок на майно (в частині плати за землю), яке дії з 01.01.2016 року, встановлює ставку п одатку за земельні ділянки, у розмірі 1,5 відсотка від їх нормативної грошової оцінки. Згідно технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Котовськ, саном на кінець 2013 р., середня (базова) вартість 1м2 земель 1 зони становить 240.22 грн/м2.

З урахуванням коефіцієнта індексації нормативно грошової оцінки 1,79, нормативно грошової оцінки м2 земельної ділянки - 1358,35, ставки податку оренди земельної ділянки від нормативно грошової оцінки 3%, вартість (податок) 1 м2 земельної ділянки в 2016 році становить 40,75 грн. Отже, за кожен м2, користувачі і власники землі, повинні платити в наш бюджет цілком конкретну суму.

В порівнянні з сусіднім містом Балта, середня (базова) вартість 1м2 земель 1 зони складає 74.58 грн. І з застосуванням вказаних розрахунків, вартість (податок) за 1 м2 складає 12 грн.

Саме нормативно грошова оцінка в Котовську була свого часу значно завищена по замовленню влади. А зараз ми всі пожинаємо їх плоди. Наші обранці зробили «медвежу послугу» для підприємців міста, які мають земельні ділянки.

Однак для мерії є і позитивна сторона. Вони мають можливість вибірково і неофіційно звільняти від цього податку свій бізнес, своїх близьких «по духу», по партії, родичів, та за гроші і т.п.…(корупційна складова таких рішень!) Тому керівництву мерії не вигідно щось змінювати.

Отже, не всіх торкнулися такі зміни, оскільки не всі дотримуються цих правил. Може і дотримуються, але дізнатися про це неможливо. Ця інформація закрита для лохів. Тобто, для нас з вами. І ми не можемо знати сплачують вони податки за землю в повному обсязі, чи ні.

Постає питання, і хотілося б отримати відповідь від Котовського мера та тих, кого ці сумніви стосуються. Чи в повному обсязі сплачує земельні податки дружина мера, за землю, яка знаходиться навколо кафе «З’їж на»? Чи сплачує мер земельний податок навколо його МАФів по вул. Калініна і Сільськогосподарської? Чи сплачує, в повному обсязі, земельний податок заступник мера за землі, які знаходяться навколо «Гранду», під автостоянкою, яка знаходиться через дорогу від «Гранду», за землі навколо банку «Приват», де ринок і автостоянка, за землі, навколо заправок «Октан». Чи сплачує, в повному обсязі податок на землю секретар міської ради за землі "Котовського ЖБЫ"?, Чи сплачуються податки за землю з усіх Котовських ринків? Чи сплачуються податки нашими депутатами за земельні ділянки навколо «Бермуду», навколо «Перлини», навколо стайнів, за території колишніх заводів (Цукровий, Хлібозавод, мясокомбінат...) колишніх підприємств і баз (Сільгоспхімія, сільгосптехніка, Меблева фабрики, "Асфальтні заводи, база "Абрамяна", Косянська база, АТП - "дев’ятка", АТП ОПС, Военторг, КЭЧ, склади вздовж центральної вулиці при виїзді на Балту, стара територія ХПП, заготівельна контора, ....), складів (по вул. Вокзальна, Міжрайбаза, Міжколгоспстрой) і т.д. і т.п.?

Виникають такі питання і по багатьом іншим земельним ділянках, які використовуються підприємцями - депутатами, або наближеними до «господарів життя», та які себе вважають такими?

Нас турбують ці питання, тому що це наші бюджетні кошти, а не особисто мера, який самостійно приймає рішення щоб не сплачувати ці податки, або сплачувати не всім, і не всі. Розвіють ці сумніви, наші слуги? Чи вони і надалі будуть вважати себе «Господарями міста» і господарями над нами?

Чому ці питання не виникають до підприємців, які не мають родинних чи корумпованих стосунків з членами виконкому, не являються депутатами, і сплачують, в повному обсязі, податки за землю? Тому і не виникають, що вони все платять і їх примушують це робити. То чому це, лише вони повинні наповнювати наш місцевий бюджет, а роздавати ці кошти мають ті, хто не поповнює його?

Свого часу, коли була така можливість, вони нахапалися землі «на шару», а тепер відмовляються за нею платити. Прості люди, досі що отримати не можуть цей клаптик землі, для будь-якого бізнесу на виживання, та ще й повинні мовчати, коли до нашого бюджету не сплачуються значні суми податків.

Не справедливо, але по заслугам нам - лохам. Треба уважніше дивитися в бюлетень, коли вибираєте у владу депутатів, з родинними і давніми корумпованими кланами. Або контролюйте їх діяльність активніше.

Пропоную депутатам, які ще мають якусь совість і не користуються нею, «достати» її і намагатись створити відповідну комісію, яка має провести повну, об’єктивну інвентаризацію такої землі, а потім змусити «господарів життя» поповнювати наш місцевий бюджет, за рахунок податків на землю. А також, прийняти усі заходи, щоб особисто мер не мав привілею - звільняти своїх прибічників від сплати податків.

Шановні депутати! Якщо, цей податок занадто непомірний для вас, то в ваших силах зменшити його і платити, ніж залишити таким і ухилятися від сплати.(проведіть переоцінку, підготуйте пропозиції, прийміть рішення…). Але платити повинні всі, а не лише лохи. Це ж вас усіх стосується. Годі ділити владу, зробіть щось для себе. На лініться!

Якщо все буде залишатися і далі так, саме час звернути на це увагу правоохоронним органам.


З повагою до лохів!

Подільський Анонім.

P.S. Котовська влада характеризується завищеною ціною проживання населення, і ми завжди повинні переплачувати. То за землю, то за воду, за тепло, ринковий збір, за продукти, за ГАЗ, паливо, дрова, довідки і т.д. і т.п. Для прикладу, по темі. У 2012 році ДП “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто” імені Ю.М.Білоконя” на замовлення Держземагенства України була проведена науково-дослідна робота щодо обґрунтування нової методики та порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Згідно дослідження, у групі населених пунктів від 20 до 50 тис. осіб усереднений показник сягає 32,45 грн/м2. В цій групі найбільший відрив (збільшення - авт.) від середнього для групи значення характерний для земель міст Алушта, Могилів-Подільський, Котовськ(! На рівні з такими містами, чим ми заслужили? - авт.), Южне, Балаклія та Нова Каховка. Низькими показниками відзначаються землі міст Селидове, Берегове й Тростянець.

«Раб мечтает не о свободе, а о своих рабах» 
Цицерон
bottom of page